Wczoraj w Opolu rozegrany został  III  Indywidualny  Puchar Polski  Mężczyzn,  w którym wzięło udział 10 sztangistów z  4 klubów: AZS Częstochowa, Górnik Polkowice, Tarpan Mrocza i Budowlani Opole.

Najlepszy wynik uzyskał zawodnik KS Budowlani Opole Arkadiusz  MICHALSKI, który uzyskał w dwuboju 382 kg (167+215) – 413,7 pkt.  (zrezygnował  z trzeciego podejścia w podrzucie).

Drugie miejsce  bardzo  dobrym  startem  (6 udanych podejść)  zapewnił sobie młody  zawodnik  z  Mroczy  Daniel  BAJER – 330 kg (148+182) – 413,6 pkt. Trzecie miejsce wywalczył  zawodnik gospodarzy Daniel  DOŁĘGA,  który w pięciu udanych podejściach uzyskał wynik 390 kg (175+215) – 406,0 pkt.  Łukasz GRELA z  KU AZS Częstochowa ukończył  rywalizację  na  czwartym  miejscu z wynikiem 359 kg (164+195) - 405,3 pkt. Na piątym  miejscu uplasował się startujący z lekką kontuzją Krzysztof  ZWARYCZ  (Budowlani Opole) – 334 kg (150+184) – 397,2 pkt. Zawodnik  Budowlanych Opole Mateusz SZATKOWSKI  poprawił  swoje rekordy życiowe w rwaniu, w podrzucie i w dwuboju – 331 kg (145+186) – 393,4 pkt., co dało mu 6. miejsce w turnieju. Na kolejnych pozycjach uplasowali się: Paweł KULIK  (Budowlani Opole)  - 340 kg (150+190) – 391,1 pkt., Damian SZCZEPANIK (AZS Częstochowa)  - 325 kg (145+180) – 387,8 pkt., Mateusz KASINA  (Górnik Polkowice) 349 kg (161+188) -379,5 pkt., Bartłomiej  BARTH (Budowlani Opole)  - 310 kg (140+170) – 355,6 pkt.

Uroczystego otwarcia zawodów dokonał  Prezydent  Miasta Opola  Arkadiusz WIŚNIEWSKI,  który  po zakończeniu rywalizacji wręczył  nagrody i dyplomy uczestnikom turnieju.

Natomiast przedstawiciele Klubu Sportowego Budowlani  Opole:  Ryszard Szewczyk  i  Bartłomiej Bonk  (członkowie  zarządu  PZPC)  oraz  zawodnicy podziękowali Panu Prezydentowi  za konsekwentne i przyjazne klubowi decyzje,  wręczając okolicznościową statuetkę.  Również  te  zawody były dofinansowane z Urzędu Miasta Opola. PANIE  PREZYDENCIE  SERDECZNIE  DZIĘKUJEMY.

Bartłomiej BONK  - brązowy medalista olimpijski z Londynu otrzymał z rąk dyrektora klubu Ryszarda Szewczyka  statuetkę z gratulacjami z okazji ukończenia studiów i uzyskania  tytułu magistra.

Natomiast byli znakomici opolscy sztangiści otrzymali z rąk członków zarządu PZPC złote medale  Za zasługi dla rozwoju podnoszenia ciężarów”,  które  zostały  przyznane  z okazji 90 lecia Polskiego Związku Podnoszenia Ciężarów. Medale otrzymali: wicemistrz świata Tadeusz GOLIK ,  brązowy medalista mistrzostw Europy i świata Piotr  KRUKOWSKI  oraz dwukrotny medalista igrzysk olimpijskich Tadeusz RUTKOWSKI.

Wszystkim uczestnikom zawodów towarzyszyła wspaniała publiczność, która oklaskiwała zarówno te najlepsze jak i mniej udane  boje. Dziękujemy.