9 listopada 2018 w stolicy Turkmenistanu w Aszchabadzie Arkadiusz MICHALSKI zdobył swój pierwszy w historii  medal mistrzostw świata.  Sztangista BUDOWLANYCH  OPOLE  wystartował w nowej kategorii wagowej do 109 kg i   po rwaniu zajmował dość dalekie  15. miejsce.  Zaliczył w pierwszym  podejściu 175 kg, natomiast  dwie kolejne próby na ciężarze 179 kg były nieudane. W podrzucie było zdecydowanie lepiej. Pierwsze podejście z ciężarem 221 kg zaliczone bez problemów. Drugie podejście na ciężarze  228 kg dawało brązowy medal w dwuboju i  nasz zawodnik zaliczył poprawnie ten ciężar  (z trzeciej  próby w  podrzucie  zrezygnował). W ten sposób został trzecim sztangistą świata z rezultatem  403 kg (175 kg + 228 kg) i nowym  rekordem życiowym w podrzucie.

Arkadiusz Michalski w Aszchabadzie  otrzymał dwa medale: brązowy za dwubój oraz srebrny za podrzut. Mistrzem świata został Ormianin Simon MARTIROSJAN - 435 kg (195+240), wicemistrzem Chińczyk Zhe YANG - 419 kg (196+223).

Kończący się 2018 rok dla  Arkadiusza Michalskiego jest bardzo udany, gdyż został po raz kolejny mistrzem Polski,  po raz pierwszy w życiu w kwietniu w Bukareszcie  został  mistrzem  Europy, teraz w listopadzie zdobył  pierwszy medal w mistrzostwach świata. Serdecznie gratulujemy i czekamy na dalsze sukcesy.

Na lotnisku w Warszawie: Arkadiusz Michalski z córka Aurelią oraz trener klubowy  Ryszard Szewczyk  i  trener kadry  Mirosław Choroś.