W Rovaniemi w Finlandii zakończyły się Mistrzostwa Europy do lat 20 i 23 w podnoszeniu ciężarów.

W ME do lat 20 wystąpiło trzech zawodników  Budowlanych Opole. W kategorii 67 kg  Kacper URBAN osiągnął w dwuboju wynik  271 kg (126+145), co dało mu  siódme miejsce.  W kategorii  73 kg Konrad ŁAZUGA  spalił rwanie i nie został  sklasyfikowany w dwuboju.   Natomiast  mały brązowy medal w rwaniu i czwarte miejsce w dwuboju  wywalczył  startujący w kategorii powyżej 109 kg Olaf PASIKOWSKI – 330 kg (150+180).

W ME do lat 23 występujący w kategorii  89 kg Mateusz SKULIMOWSKI  z wynikiem  413 kg (144+170) był dziewiąty.  W kategorii 109 kg  Marcin IZDEBSKI zajął piąte miejsce uzyskując  wynik 348 kg (162+186).