W sobotę 3 września 2022 roku w Gdańsku  odbyły się dwa  turnieje w podnoszeniu ciężarów, w których  udział wzięło pięciu sztangistów KS Budowlani Opole. W Indywidualnym Pucharze Polski Mężczyzn zwyciężył Jarosław SAMORAJ - 402,4 pkt. , następni nasi zawodnicy zajęli:  3. Kacper URBAN - 381,5 pkt. (poprawił wszystkie  swoje  rekordy  życiowe); 4. Marcin IZDEBSKI - 381,2 pkt.; 5. Konrad ŁAZUGA - 368,6 pkt.  oraz  8. Olaf PASIKOWSKI - 341,0 pkt.

W Memoriale im. Waldemara Malaka podium opanowali sztangiści z Gruzji, najlepszy z Polaków - Jarosław Samoraj został sklasyfikowany na czwartym miejscu.

zdjęcia: transmisja internetowa