Wczoraj  zakończyły  się  zmagania  sztangistów w Mroczy, gdzie odbyły się  86. Mistrzostwa Polski Mężczyzn.  Czterech zawodników  KS Budowlani Opole stanęło na podium.  Złote medale  zdobyli:  Krzysztof  ZWARYCZ  w kat. 85 kg  oraz  Daniel  Dołęga  w kat.  +105 kg.  W kategorii 105 kg  srebrny medal  wywalczył Arkadiusz MICHALSKI , brązowy Kornel  CZEKIEL  a czwarte miejsce zajął  Sebastian HOIM.

Daniel Dołęga 400 kg (180+220) - 416,14 pkt.

Krzysztof Zwarycz  336 kg (153+183) - 414,87 pkt. na podium z trenerem Ryszardem Szewczykiem. Startujący również w tej kategorii wagowej Mateusz Szatkowski był  siódmy z wynikiem 312 kg (137+175) - 378,53 pkt.

Arkadiusz Michalski  396 kg (175+221) - 433,21 pkt.

Kornel Czekiel 360 kg (160+200) - 401,16 pkt.

Zwycięzcą tej kategorii został Adrian Zieliński reprezentujący od niedawna CWZS Zawisza Bydgoszcz - 409 kg (188+221) - 459,6 pkt.

Sebastian Hoim 340 kg (160+180) - 373,22 pkt.

Bartłomiej Bonk spalił rwanie na ciężarze 180 kg i nie został sklasyfikowany w dwuboju.

Najlepszym zawodnikiem MP został  Adrian Zieliński, przed  Tomaszem Zieliński  i Arkadiuszem Michalskim. W pierwszej dziesiątce klasyfikacji Sinclaira znaleźli się jeszcze kolejni zawodnicy Budowlanych Opole: 6. Daniel Dołęga  7. Krzysztof Zwarycz  10. Kornel Czekiel.

W klasyfikacji klubowej zajęliśmy drugie miejsce (za CWZS Zawisza Bydgoszcz), natomiast w klasyfikacji wojewódzkiej trzecie (za kujawsko-pomorskim i dolnośląskim).