Startująca wczoraj w Mistrzostwach Europy w Moskwie w kategorii 55 kg Joanna ŁOCHOWSKA zaliczyła  4 udane podejścia: w rwaniu 81 kg i 85 kg, w podrzucie 102 kg i 106 kg.  Dało to ostatecznie siódme miejsce w dwuboju z wynikiem 190 kg. 

Zwyciężyła Ukrainka Kamila Konotop, która w dwuboju osiągnęła wynik 208 kg (95+113). Srebro dla Rosjanki Swietlany Erszowej – 200 kg (88+112), a brąz dla Belgijki Niny Sterckx – 197 kg (88+109).

 
 

 

Joanna Łochowska

 

Hej, wczoraj zajęłam 7 miejsce z wynikiem 190kg w dwuboju na Mistrzostwach Europie w Moskwie Bardzo ciepło dziękuję Wszystkim za dobre słowa i gratulacje Ciesze się, że wciąż tyle radości sprawia Wam oglądanie i kibicowanie mojej walce na pomoście i mimo, że tym razem nie mam medalu, a wynik w dwuboju niższy wciąż jesteście ze mną i przesyłacie tyle pięknych wiadomości

Żeby być wczoraj tu gdzie jestem zrobiłam więcej niż myślałam, że dam rade wytrzymać i to była moja najcięższa walka, jedna z tych za które nie dostaje się braw, bo wyglądają jak porażka

W swoim sportowym życiu już ich trochę miałam stąd nie umiem się poddawać - miej serce i rób swoje to moje motto, gdzie ciągle tli się nadzieja.

Wiem nie zawsze jestem w stanie walczyć o medale, choć bardzo bym chciała nie zawodzić, ale zawsze o marzenia i o to co może być dalej, a wtedy trzeba robić to co konieczne, resztę ambicji odstawić na bok i to cholernie trudne zadanie... wierze że rozumiecie.

W tych ME wiedziałam, że jadę „tylko”zbierać kilogramy w walce o kwalifikacje olimpijskie, to było moim wyzwaniem i tym zdrowotnym i mentalnym, choć serducho waleczne chciałoby więcej to dziś i tak jest bardzo wdzięczne

„Nie ważne jak mocno bijesz, ale ile jesteś w stanie znieść i nadal iść dalej do przodu. Na tym polega zwycięstwo. Jeśli wiesz na co Cię stać, rób to na co Cię stać. A jeśli nie jesteś tym, kim chcesz być nie szukaj winy w innych, tak robią tchórze, a Ty nim nie jesteś”

To był strasznie trudny i bolesny rok stąd bardzo się cieszę, że swoje kwalifikacje doprowadziłam do końca, nie schodzi się z boiska bez ostatniego gwizdka, a teraz cała reszta już ode mnie niezależna, czekam cierpliwie na zamknięcie rankingu olimpijskiego - dam Wam znać, a dziś dla Wszystkich Wesołego Alleluja, dużo zdrowia i miłości

Pozdrawiam Asia

Bardzo dziękuję za wsparcie i nieocenioną pomoc i życzliwość

Energa SA/ #energagrupaorlen /Trec Nutrition/

Klub Sportowy Budowlani Opole/Opole/

Polski Związek Podnoszenia Ciężarów

/ Waldemar Ostapski /Centrum Terapii Manualnej

/ dr Janina Słobodzian-Rakowska /Mariusz Paliświat

/ Przemysław Łochowski /Jędrzej Łochowski / Katarzyna Ostapska /

Sztangiści Zielona Góra/ @Kacper Jędrysik /JAKO Polska

 

W sobotę 5 marca 2021 roku w Opolu odbyła się online Gala 53. edycji Plebiscytu Sportowiec Roku Opolszczyzny NTO, podczas której przyznano specjalne nagrody kapituły redakcyjnej za osiągnięcia sportowe ostatniej dekady.

Sportowcem 10-lecia Opolszczyzny został sztangista BARTŁOMIEJ BONK, Trenerem 10-lecia RYSZARD SZEWCZYK (podnoszenie ciężarów), Działaczem 10-lecia - Kazimierz SZELĄGIEWICZ (zapasy), Drużyną 10-lecia - Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle (siatkarze).

Obok zwycięzców w poszczególnych kategoriach w pierwszej trójce nominowani byli: Paweł Zatorski i Arkadiusz Michalski (sportowcy), Rafał Kuptel i Edward Faciejew (trenerzy), Sebastian Świderski i Tomasz Wróbel (działacze), Budowlani Opole i Gwardia Opole (drużyny).

Wszystkim serdecznie gratulujemy.

 

Wczoraj w domExpo w Opolu odbyła się gala, podczas której zostały wręczone nagrody w 52. plebiscycie SPORTOWIEC ROKU OPOLSZCZYZNY. Kapituła, w której zasiadali byli mistrzowie opolskiego sportu oraz przedstawiciele organizatorów z nto i urzędu marszałkowskiego dokonała wyboru najlepszego sportowca, trenera i talent minionego roku.

Najlepszym sportowcem roku 2019 został siatkarz Paweł ZATORSKI  (Zaksa Kędzierzyn-Koźle), drugie miejsce zajęła sztangistka Joanna ŁOCHOWSKA (Budowlani Opole) a  trzecie miejsce przypadło piłkarzowi ręcznemu Adamowi MALCHEROWI (Gwardia Opole). Tytuł trenera roku uzyskał Rafał KUPTEL, trener klubowy Adama Malchera, natomiast talentem roku został dżudoka Jakub PANKOWSKI (AZS Opole). 

 

 

 

 

zdjęcia z www.nto.pl

                                            

Zawodnicy Klubu Sportowego Budowlani Opole przebywają już na pierwszych w tym roku zgrupowaniach kadrowych w Spale.
Z kadrą seniorek od 12 do 26 stycznia trenuje Joanna ŁOCHOWSKA. Od 19 stycznia do 1 lutego szlifuje formę  Arkadiusz MICHALSKI z kadrą seniorów a Kacper URBAN w tym samym czasie trenuje z kadrą juniorów i młodzieżowców, również w Spale.

Sponsorzy