Bardzo serdecznie dziękujemy  Panu Prezydentowi  Miasta Opola  Arkadiuszowi  Wiśniewskiemu  za przyznaną  podczas  uroczystej  gali  V Festiwalu Sportowego Opola dotację  dla  Klubu Sportowego  BUDOWLANI  OPOLE  oraz  za stypendia dla naszych zawodników,  którzy  osiągnęli w 2021 roku  najlepsze  wyniki  sportowe.

https://czasnaopole.pl/.../festiwal-sportowego-opola-za...

 

 

  

Klub Sportowy Budowlani Opole

 14 stycznia o 21:07

 

 

Pierwsza wizyta Waldemara Gospodarka nowego Prezesa PZPC w Opolu. Poniżej informacja z www.pzpc.pl

 

 Polish Weightlifting Federation 1925-2025

PREZESOWSKA WIZYTA W OSSM OPOLE 
W środę i czwartek wizyta w  COS Władysławowo i spotkanie zawodnikami kadry seniorsko-młodzieżowej, podczas ich pierwszego zgrupowania w 2022. W piątek już w  Opolu. Tam prezes PZPC Waldemar Gospodarek odwiedził zawodników i szkoleniowców opolskiego OSSM. Szef związku rozmawiał m.in. z 
najbardziej utytułowanym aktualnie trenerem w dyscyplinie Ryszardem Szewczykiem. Serdecznie pozdrawiamy cały zespół OSSM Opole i życzymy sukcesów w Nowym 2022 Roku.

 


Więcej: 
www.pzpc.pl 

 

Startująca wczoraj w Mistrzostwach Europy w Moskwie w kategorii 55 kg Joanna ŁOCHOWSKA zaliczyła  4 udane podejścia: w rwaniu 81 kg i 85 kg, w podrzucie 102 kg i 106 kg.  Dało to ostatecznie siódme miejsce w dwuboju z wynikiem 190 kg. 

Zwyciężyła Ukrainka Kamila Konotop, która w dwuboju osiągnęła wynik 208 kg (95+113). Srebro dla Rosjanki Swietlany Erszowej – 200 kg (88+112), a brąz dla Belgijki Niny Sterckx – 197 kg (88+109).

 
 

 

Joanna Łochowska

 

Hej, wczoraj zajęłam 7 miejsce z wynikiem 190kg w dwuboju na Mistrzostwach Europie w Moskwie Bardzo ciepło dziękuję Wszystkim za dobre słowa i gratulacje Ciesze się, że wciąż tyle radości sprawia Wam oglądanie i kibicowanie mojej walce na pomoście i mimo, że tym razem nie mam medalu, a wynik w dwuboju niższy wciąż jesteście ze mną i przesyłacie tyle pięknych wiadomości

Żeby być wczoraj tu gdzie jestem zrobiłam więcej niż myślałam, że dam rade wytrzymać i to była moja najcięższa walka, jedna z tych za które nie dostaje się braw, bo wyglądają jak porażka

W swoim sportowym życiu już ich trochę miałam stąd nie umiem się poddawać - miej serce i rób swoje to moje motto, gdzie ciągle tli się nadzieja.

Wiem nie zawsze jestem w stanie walczyć o medale, choć bardzo bym chciała nie zawodzić, ale zawsze o marzenia i o to co może być dalej, a wtedy trzeba robić to co konieczne, resztę ambicji odstawić na bok i to cholernie trudne zadanie... wierze że rozumiecie.

W tych ME wiedziałam, że jadę „tylko”zbierać kilogramy w walce o kwalifikacje olimpijskie, to było moim wyzwaniem i tym zdrowotnym i mentalnym, choć serducho waleczne chciałoby więcej to dziś i tak jest bardzo wdzięczne

„Nie ważne jak mocno bijesz, ale ile jesteś w stanie znieść i nadal iść dalej do przodu. Na tym polega zwycięstwo. Jeśli wiesz na co Cię stać, rób to na co Cię stać. A jeśli nie jesteś tym, kim chcesz być nie szukaj winy w innych, tak robią tchórze, a Ty nim nie jesteś”

To był strasznie trudny i bolesny rok stąd bardzo się cieszę, że swoje kwalifikacje doprowadziłam do końca, nie schodzi się z boiska bez ostatniego gwizdka, a teraz cała reszta już ode mnie niezależna, czekam cierpliwie na zamknięcie rankingu olimpijskiego - dam Wam znać, a dziś dla Wszystkich Wesołego Alleluja, dużo zdrowia i miłości

Pozdrawiam Asia

Bardzo dziękuję za wsparcie i nieocenioną pomoc i życzliwość

Energa SA/ #energagrupaorlen /Trec Nutrition/

Klub Sportowy Budowlani Opole/Opole/

Polski Związek Podnoszenia Ciężarów

/ Waldemar Ostapski /Centrum Terapii Manualnej

/ dr Janina Słobodzian-Rakowska /Mariusz Paliświat

/ Przemysław Łochowski /Jędrzej Łochowski / Katarzyna Ostapska /

Sztangiści Zielona Góra/ @Kacper Jędrysik /JAKO Polska

 

W sobotę 5 marca 2021 roku w Opolu odbyła się online Gala 53. edycji Plebiscytu Sportowiec Roku Opolszczyzny NTO, podczas której przyznano specjalne nagrody kapituły redakcyjnej za osiągnięcia sportowe ostatniej dekady.

Sportowcem 10-lecia Opolszczyzny został sztangista BARTŁOMIEJ BONK, Trenerem 10-lecia RYSZARD SZEWCZYK (podnoszenie ciężarów), Działaczem 10-lecia - Kazimierz SZELĄGIEWICZ (zapasy), Drużyną 10-lecia - Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle (siatkarze).

Obok zwycięzców w poszczególnych kategoriach w pierwszej trójce nominowani byli: Paweł Zatorski i Arkadiusz Michalski (sportowcy), Rafał Kuptel i Edward Faciejew (trenerzy), Sebastian Świderski i Tomasz Wróbel (działacze), Budowlani Opole i Gwardia Opole (drużyny).

Wszystkim serdecznie gratulujemy.

 

Sponsorzy