Indywidualny Puchar Polski mężczyzn w podnoszeniu ciężarów został rozegrany wczoraj w Opolu w hali KS Budowlani Opole - była to druga edycja tego turnieju. Głównymi organizatorami byli: Urząd Miasta Opola, Polski Związek Podnoszenia Ciężarów oraz Klub Sportowy Budowlani Opole.

Pięciu najlepszych zawodników oraz prezydent miasta Opola Arkadiusz Wiśniewski, wiceprezydent Marcin Rol  i wiceprezes PZPC Jerzy Nowak.

W bardzo dobrze zorganizowanych zawodach wzięło udział dziewięciu sztangistów, którzy zaprezentowali bardzo wysoki poziom sportowy. Czterech najlepszych zawodników uzyskało wynik ponad 420 punktów w klasyfikacji Sinclaira.

Zwyciężył w bardzo dobrym stylu Tomasz ZIELIŃSKI  (Zawisza Bydgoszcz) - 390 kg (175+215) - 441,6 pkt.

Drugie miejsce zajął  Arsen KASABIJEW  (Tarpan Mrocza) -  404 kg (176+228) - 440,2 pkt.

Trzecie miejsce wywalczył  Arkadiusz  MICHALSKI  (Budowlani Opole) - 405 kg (180+225) - 440,0 pkt.

Czwarte miejsce zajął  Krzysztof  SZRAMIAK  (Tytan Oława) - 342 kg (156+186) - 422,6 pkt.

Kolejne miejsca zajęli:

5.  Damian WIŚNIEWSKI  (Zawisza Bydgoszcz) - 295 kg (130+165) - 398,7 pkt.

6. Krzysztof KLICKI  (Mazovia Ciechanów) - 385 kg (165+220) - 385,0 pkt.

7. Sebastian HOIM  (Budowlani Opole) - 341 kg (155+186) - 378,4 pkt.

8. Dominik KOZŁOWSKI  (Zawisza Bydgoszcz) - 247 kg (115+132) - 378,2 pkt.

9.  Jakub  MICHALSKI  (Górnik Polkowice) - 300 kg (130+170) - 356,3 pkt.

Dzięki wielkiej przychylności Prezydenta miasta Opola Pana Arkadiusza Wiśniewskiego mogła odbyć się w naszym mieście taka ogólnopolska impreza. Urząd Miasta Opola był głównym fundatorem nagród dla zawodników.