Bartłomiej Bonk: Niektórzy mnie skreślili, ale pokazałem im

Wczoraj, 18 kwietnia (12:25)

- Niektórzy już mnie skreślili i wieszali na mnie co nieco, ale pokazałem im, co potrafię - powiedział Bartłomiej Bonk, który w sobotę w Tbilisi wywalczył złoto mistrzostw Europy w podnoszeniu ciężarów w kategorii 105 kg. Po brąz sięgnął Arkadiusz Michalski.

 

Bartłomiej Bonk cieszy się ze złotego medalu  /AFP

- Wykonałem ogrom pracy, żeby tutaj dzisiaj wyjść i pokazać, co natrenowałem. Jestem zadowolony z tego, co pokazałem na pomoście - nie ukrywał nowy mistrz Europy.

 

- Niedługo będę kończył karierę, więc przyszedł czas, żeby w końcu coś wygrać. Dotąd prześladowały mnie trzecie miejsca - mówił zadowolony Bonk.

 

Nasz zawodnik przyznał, że przyjechał do Tbilisi walczyć o złoto - Byłem gotowy na wojnę - powiedział.

 

- Cieszę się też, że Arek zawalczył, bo bardzo zawalczył - skomentował Bonk brązowy medal Michalskiego.

 

- Wróciłem po prawie rocznej przerwie, gdy niektórzy już mnie skreślili i wieszali na mnie co nieco, ale pokazałem im, co potrafię - podkreślił nasz sztangista.

 

 Arkadiusz Michalski: Celowałem w medal

Sobota, 18 kwietnia (12:08)

- Celowałem w medal, ale po rwaniu nie było kolorowo - przyznał Arkadiusz Michalski, który w sobotę w Tbilisi wywalczył brąz mistrzostw Europy w podnoszeniu ciężarów w kategorii 105 kg. Złoty medal zdobył Bartłomiej Bonk.

 

Arkadiusz Michalski  /PAP/EPA

 

 

- Ze łzami w oczach to trochę przesada. Przeżywałem to, ale jednak nie płakałem - powiedział po zawodach Michalski, zagadnięty o łzy wzruszenia z powodu zdobycia medalu. Celowałem w medal, bo czułem się mocny - nie ukrywał trzeci zawodnik Europy.

 

- Rwanie pokazało, że nie jest tak kolorowo. Bo 172 kilogramy rwałem już wcześniej i tu byłem trochę załamany - przyznał Michalski. Zacisnąłem zęby i w podrzucie pokazałem to, co potrafię najlepiej, chociaż 172 kilogramy nie dawały dobrych perspektyw - dodał.

 

- Rywalizacja w polskich ciężarach w kategorii 105 kg jest zacięta i może się w niej nie zmieścić inny dobry zawodnik Arsen Kasabijew.

 

- Nie mam zamiaru nikogo wpuszczać do tej kategorii - powiedział z uśmiechem Michalski. - Jeśli Bartek będzie tak dobry i kogoś wpuści, proszę bardzo. Ja nie mam zamiaru - mówił będący w świetnym humorze medalista ME.

 

 

 

 


Sponsorzy