Sztangiści Budowlanych Opole dołączyli do Szlachetnej Paczki

 Dodano: 6 grudnia 2014, 18:11 Autor: Mirela Mazurkiewicz

 Ciężarowcy Budowlanych Opole dołączyli do Szlachetnej Paczki

 Opolski sztangista Bartłomiej Bonk skrzyknął zawodników z klubu i wspólnymi siłami postanowili sprawić radość jednej z ubogich rodzin z Opolszczyzny.

 - Kiedy tylko dowiedzieliśmy się o tegorocznej edycji Szlachetnej Paczki, nie wahaliśmy się ani chwili. Skrzyknąłem chłopaków, każdy zrzucił się po parę groszy i ruszyliśmy na zakupy - mówi Bartłomiej Bonk, brązowy medalista olimpijski z Londynu, któremu towarzyszyliśmy w sobotę podczas kompletowania podarunków.

Rodzina, którą wybrali sztangiści ma dwójkę dzieci, w tym jedno kilkumiesięczne. Ojciec cierpi na zanik mięśni, matka - ze względu na maleństwo, którym się opiekuje - pracuje dorywczo. Po opłaceniu rachunków na jedzenie zostaje niewiele.


ZOBACZ: Szlachetna Paczka w regionie


Sztangiści Budowlanych Opole postanowili sprawić im oraz dzieciom radość i kupili artykuły spożywcze, dziecięce, słodycze i środki czystości.

- Największym marzeniem rodziny, której pomagamy była pralka, której nie mają. Właśnie jedziemy z kolegami ją kupić - mówił zadowolony Bartłomiej Bonk. - Chcemy, żeby dzięki temu drobnemu gestowi ci ludzie mieli radosne święta.

Największym marzeniem głowy rodziny był zegarek. Jego żona marzyła o kolczykach. One zapewne też znajdą się w paczce.

Akcja Szlachetna Paczka jest organizowana już od 14 lat. W tym roku swojego darczyńcy nie znalazło jeszcze 57 rodzin z Opolszczyzny. Szczegóły na stronie Szlachetnej Paczki

 Czytaj więcej o:

 Bartłomiej Bonk

 

 


Sponsorzy