TO JEST NASZ CZAS! Klub Sportowy Budowlani Opole najlepszym klubem w klasyfikacji drużynowej Młodzieżowych Mistrzostw Polski w Ciechanowie! 4 ZŁOTE MEDALE JADĄ DO OPOLA: Piotr Jeromin kat. 70 kg – 230 kg (100+130), Konrad Łazuga kat. 75 kg – 314 kg (142+172), Igor Osuch kat. 110 kg – 352 kg (162+190), Borys Osuch kat. +110 kg – 355 kg (155+200), oraz 4 miejsce Kamil Trybulewicz kat. 95 kg – 260 kg (115/145). Konrad Łazuga ustanowił nowe Rekordy Polski U23 w rwaniu, podrzucie i dwuboju oraz Rekord Polski Seniorów w podrzucie. Zwyciężył także w klasyfikacji Sinclaira i został najlepszym zawodnikiem Mistrzostw Polski. Igor Osuch na miejscu 4 w klasyfikacji Sinclaira. Województwo Opolskie zajęło 6 miejsce wśród województw. Jesteśmy dumni, że po raz kolejny potwierdzamy przynależność do krajowej czołówki i pokazujemy siłę opolskiego podnoszenia ciężarów. Gratulacje dla wszystkich naszych zawodników za walkę, charakter i sportową pasję. Dziękujemy trenerom, rodzicom, sponsorom oraz kibicom za nieustanne wsparcie.
W Mistrzostwach Świata Juniorów do lat 20 w Ismailia (Egipt) wystartowało dwóch zawodników KS Budowlani Opole. Szymon GRZYMAŁA startując we wtorek 5 maja 2026 roku w niższej kategorii wagowej niż dotychczas zaliczył bardzo dobry start. Zaliczając 5 podejść, uzyskał w rwaniu 138 kg, w podrzucie 160 kg i 298 kg w dwuboju zajął ostatecznie 11 miejsce w kategorii do 79 kg. Natomiast Dawid LISIAK startując we wtorek 5 maja 2026 roku zaliczył w rwaniu wszystkie trzy podejścia i ustanowił swój nowy rekord życiowy 145 kg️, podrzucił 172 kg i uzyskał w dwuboju 317 kg. W kategorii do 88 kg zajął 14 miejsce na świecie. (zdjęcia) transmisja internetowa IWF
Klub Sportowy Budowlani Opole Dwaj zawodnicy Klubu Sportowego Budowlani Opole Konrad Łazuga i Kacper Urban startowali w Mistrzostwach Europy w Batumi w kat. 79 kg w grupie B. Konrad Łazuga uzyskał: 147 kg w rwaniu, 170 kg w podrzucie i 317 kg w dwuboju. Wyniki w rwaniu i w podrzucie są jego nowymi rekordami życiowymi. Kacper Urban poprawił wszystkie swoje rekordy życiowe: w rwaniu 145 kg, w podrzucie 170 kg oraz 315 kg w dwuboju. Ostatecznie zajęli odpowiednio 12 i 13 miejsce w kat. 79 kg.
Klub Sportowy Budowlani Opole W niedzielę 19 kwietnia 2026 roku w Opolu w sali gimnastycznej przy ul. Dubois 39a odbyły się Mistrzostwa Okręgu Opolskiego, w których startowali zawodnicy i zawodniczki z klubów: KS Budowlani Opole, UKS MOS Opole i LZS Skorogoszcz. WYNIKI: „Na technikę” do lat 12 : Karolina Kubis złoty medal w kat. 45 kg – 23 kg (9 + 14) Tomasz Michalski srebrny medal w kat. 51 kg – 33 kg (13 +20) Adam Wittek brązowy medal w kat.51 kg – 33 kg (13 + 20) Oskar Koblak złoty medal w kat. 85 kg – 75 kg (30 + 45) do 15 lat: Filip Lenartowicz złoty medal w kat. 51 kg – 104 kg (44 + 60) Fryderyk Szypot złoty medal kat. 60 kg – 115 kg (50 + 65) Wojciech Kurczab srebrny medal w kat. 60 kg – 93 kg (37 + 56) Wiktor Rybak srebrny medal w kat. 65 kg – 112 kg (52 + 60) Witold Marcinkiewicz brązowy medal w kat. 65 kg – 111 kg (50 + 61) Franciszek Adamowski złoty medal w kat. 75 kg – 222 kg (100 + 122) Ireneusz Kalinowski złoty medal w kat. 85 kg – 180 kg (78 + 102) Jan Łapucha srebrny medal w kat. 85 kg – 153 kg (66 + 87) Maksymilian Olejnik brązowy medal w kat. 85 kg – 110 kg (45 + 65) Błażej Pastuszczak 4 miejsce w kat. 85 kg – 75 kg (30 + 45) Igor Konieczny złoty medal w kat. +85 kg – 155 kg (68 + 87) Jakub Pędich srebrny medal w kat +85 kg – 125 kg (55 + 70) Tymoteusz Lisowski brązowy medal w kat. +85 kg – 85 kg (35 + 50) do lat 17: Bartosz Łazuga złoty medal w kat. 70 kg – 246 kg (111 + 135) Gabriel Wojtuś złoty medal w kat. 85 kg – 158 kg (71 + 87) Gratulujemy serdecznie wszystkim zawodnikom. Dziękujmy partnerom za ufundowane nagrody. Ogromne podziękowania dla rodziców za okazane wsparcie.
Klub Sportowy Budowlani Opole 15.04.2026 Wczoraj w Filharmonii Opolskiej im. Józefa Elsnera odbyła się uroczysta gala wręczenia stypendiów Marszałka Województwa Opolskiego dla najlepszych sportowców. W gronie wyróżnionych znaleźli się również zawodnicy oraz trenerzy KS Budowlani Opole. To ogromne wyróżnienie i dowód na ciężką pracę, determinację oraz pasję do sportu. Gratulujemy wszystkim nagrodzonym i życzymy kolejnych sukcesów! Stypendia wręczał Pan Zbigniew Kubalańca Wicemarszałek Województwa Opolskiego. Dziękujemy serdecznie.
Z okazji Świąt Wielkanocnych, Zarząd, Trenerzy oraz Zawodnicy Klubu Sportowego Budowlani Opole składają wszystkim Kibicom, Sympatykom oraz Partnerom najserdeczniejsze życzenia!