W ostatnim dniu Mistrzostwach Świata Juniorów do lat 20 w Taszkiencie Olaf  PASIKOWSKI   wystąpił w kategorii powyżej 109 kg.  Zaliczył poprawnie cztery podejścia: dwa w rwaniu na ciężarze 150 i 156 kg oraz dwa w podrzucie 180 i 186 kg, co dało w dwuboju wynik 365 kg  i  8. miejsce. Zwyciężył KUWORGE Enzo Kofi  (Holandia) - 411 kg (180 + 231).

 

 

Minął rok, trudny rok 2020. Pandemia zmieniła Polskę, Europę, świat. Zmieniła również oblicze całego sportu.

Odwołano lub przełożono wiele znaczących imprez sportowych na spokojniejsze, bezpieczniejsze czasy.

Pomimo wszystko podsumowując 2020 rok należy odnotować kilka znaczących sukcesów zawodników naszego klubu.

W zawodach, które odbyły się w tym roku pomimo pandemii, nasi zawodnicy zdobyli indywidualnie 13 medali.

 

Złote krążki wywalczyli: Arkadiusz  MICHALSKI, Marcin IZDEBSKI 2x, Kacper URBAN i Olaf PASIKOWSKI.

Srebrne medale zdobyli: Katarzyna KRASKA, Krzysztof ZWARYCZ,  Mateusz SKULIMOWSKI i Patryk KASIELSKI.

Brązowe medale do Opola przywieźli: Katarzyna KRASKA 2x, Mateusz SKULIMOWSKI  oraz Piotr JEROMIN.

 

W tym trudnym okresie Klub Sportowy BUDOWLANI OPOLE został Drużynowym Mistrzem Polski. Jest to kolejny,

20 już tytuł DMP  w ponad 30 letniej historii naszego klubu (11 raz z rzędu).

Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy dobrych wyników sportowych w 2021 roku i powrotu do normalności

w naszym życiu.

 

 

Zakończyły  się  właśnie pierwsze  w tym  roku zgrupowania  kadrowe sztangistów, w których uczestniczyli zawodnicy  Budowlanych Opole. W Centralnym Ośrodku Sportu w Zakopanem od 5 do 18 lipca 2020 r. trenowali: Kacper URBAN i Marcin IZDEBSKI (U20 i U23) oraz Mateusz SKULIMOWSKI  i  Arkadiusz MICHALSKI (seniorzy). Wszyscy niebawem spotkają się znowu  w COS we Władysławowie, gdzie od 2 do 15 sierpnia 2020 r. trenować będą pod okiem trenera Zdzisława Farasia. Pomagać mu będą asystenci: Mirosław Chlebosz, Piotr Wysocki i Krzysztof Michalski.

 wszystkie zdjęcia z COS Zakopane  z www.pzpc.pl

Wcześniej na zgrupowaniu kadry U17 w Giżycku przebywał Piotr JEROMIN, który razem z kolejnym młodym sztangistą z Budowlanych Opole Jakubem CZARNOWSKIM został powołany na kolejne 2-tygodniowe zgrupowanie U17, które rozpocznie się 22 lipca  w COS we Władysławowie.

 

 

W niedzielę  1 marca 2020 roku w wieku 71 lat zmarł  trener Zygmunt Klepacki.  Wychował wielu  medalistów  Polski,  Europy i świata.

Szczere kondolencje i wyrazy współczucia rodzinie i najbliższym składają trenerzy i zawodnicy Klubu Sportowego Budowlani Opole.

 

Rozpoczęły się kolejne zgrupowania  ciężarowców przed najważniejszymi zawodami krajowymi i międzynarodowymi. W COS w Cetniewie,  wśród  grupy seniorek,  do indywidualnego Pucharu Polski w Nowym Tomyślu (15 września 2018)  przygotowuje się  również  Katarzyna KRASKA z Budowlanych Opole.

Kolejni zawodnicy Budowlanych Opole trenują od 9 września w COS w Zakopanem.  Paweł KULIK, Arkadiusz MICHALSKI  i Krzysztof ZWARYCZ szlifują formę przed mistrzostwami Polski kobiet i mężczyzn w Kobierzycach (29-30 września 2018). Trenerowi kadry seniorów Mirosławowi CHOROSIOWI pomaga Krzysztof SIEMION - wicemistrz olimpijski z Barcelony, również z Budowlanych Opole.

 

 

 

 

 

 

 

Sponsorzy