Klub Sportowy Budowlani Opole

Opublikowane przez: Basia Bonk

Szymon Grzymała zwycięzcą XXX Ogólnopolskiej Olimiady Młodzieży „Lubelskie 2024”

W kat. 89 kg startował nasz zawodnik Szymon GRZYMAŁA, który zaliczając 5 podejść zwyciężył i został Mistrzem Polski do lat 17 uzyskując w dwuboju 285 kg.

Rwanie: 123kg, 128kg i 130kg

Podrzut: 150kg, 155 kg, 160 kg.

Dla Szymona to pierwszy złoty medal Mistrzostw Polski. Do tej pory stawał na drugim lub trzecim stopniu podium. Brawo Szymon. Piękna walka.

Zdjęcia:PZPC i własne

Województwo Opolskie Opole Zmiany Zmiany Heidelberg Materials Polska Eco Harpoon-Recycling w Cząstkowie Mazowieckim

W Mistrzostwach Polski Seniorów w Ciechanowie zdobyliśmy 9 medali, zajęliśmy 1 miejsce drużynowo zdobywając 273 pkt, tym samym kolejny raz udowodniliśmy, że mamy najlepszą drużynę w kraju.

W punktacji Sinclaira pięciu naszych zawodników znalazło się w pierwszej dziesiątce:

Złote: Marcin Izdebski w kat. 109 kg i Arkadiusz Michalski +109 kg,

Srebrne: Konrad Łazuga w kat. 73 kg, Igor Osuch w kat. 109 kg i Olaf Pasikowski w kat. +109 kg,

Brązowe: Piotr Jeromin w kat. 67 kg, Kacper Urban w kat. 73 kg, Patryk Kasielski w kat. 96 kg i Aleksander Roszkowski w kat. 109 kg.

Zasłużone brawa dla Was. To były dobre zawody.

Najlepsze życzenia z okazji urodzin dla naszego Trenera Ryszarda Szewczyka, któremu życzenia składali zawodnicy, trenerzy, przedstawiciele PZPC.

Polish Weightlifting Federation 1925-2025

Wszystkiego dobrego Panie Ryszardzie!!!

30 czerwca Urodziny obchodził jeden z najwybitniejszych trenerów w historii polskich ciężarów, były wielokrotny opiekun kadry seniorów, szkoleniowiec i dyrektor klubu Budowlani Opole - Ryszard Szewczyk. Urodzinowe święto przypadło na ostatni dzień 31. Mistrzostw Polski Kobiet i 94. Mężczyzn w Ciechanowie. O sportowe upominki postarali się zawodnicy Budowlanych Opole, pięknie finiszując miejscami na podium i wygrywając bezdyskusyjnie klasyfikację klubową mężczyzn. Dzięki panu Ryszardowi i jego silnym Budowlanym – opolskie najlepszym województwem w punktacji męskich ciężarów w grupie senior! W Ciechanowie były życzenia od organizatorów, znajomych i ciężarowej braci z kraju! Wszystkiego najlepszego Panie Ryszardzie!!!

zdjęcia własne i PZPC

Województwo Opolskie Opole Zmiany Zmiany Eco Harpoon-Recycling w Cząstkowie Mazowieckim Heidelberg Materials Polska Zakład Komunalny w Opolu

W niedzielę 30 czerwca 2024 roku zakończyły się w Ciechanowie 31. Mistrzostwa Polski Seniorek i 94. Mistrzostwa Polski Seniorów. Nasz klub reprezentowało 13 zawodników:

w kat. 67 kg Piotr Jeromin,

w kat. 73 kg Kacper Urban, Konrad Łazuga i Sebastian Grzymała,

w kat. 81 kg Szymon Grzymała,

w kat. 96 kg Patryk Kasielski i Kamil Trybulewicz,

w kat. 109 kg Igor Osuch, Marcin Izdebski i Aleksander Roszkowski,

w kat. +109 kg Arkadiusz Michalski, Olaf Pasikowski i Borys Osuch.

Nasz zawodnik Piotr JEROMIN po zaciętej walce zdobył brązowy medal w kat. 67 kg. W rwaniu zaliczył tylko jedno podejście na 105 kg, niestety dwa kolejne na 108 kg były nieudane i po rwaniu zajmował dopiero 5 miejsce, natomiast podrzut w wykonaniu naszego zawodnika był mistrzowski. Zaliczył kolejno 125kg, 132kg i 137kg i ostatnim podejściem zagwarantował sobie miejsce na podium.

W kat. 73 kg dwa medale dla Klubu Sportowego Budowlani Opole.

Bardzo dobrze zaprezentował się Konrad ŁAZUGA zdobywając srebrny medal Mistrzostw Polski. W rwaniu zaliczył kolejno 130 kg, 135 kg i 140 kg i zdobył mały złoty medal za rwanie. W podrzucie również zaliczył wszystkie podejścia 155 kg, 162 kg i 165 kg i ostatecznie zajął drugie miejsce w dwuboju z wynikiem 305 kg.

Drugi nasz zawodnik Kacper URBAN zaliczył tylko po jednym podejściu w rwaniu i podrzucie, co wystarczyło na zdobycie w jego przypadku tylko brązowego medalu z wynikiem 291 kg. Co prawda, Kacper atakował również dwukrotnie drugie miejsce, ale niestety nie tym razem.

W tej kategorii wagowej startował również nasz najmłodszy zawodnik Sebastian GRZYMAŁA, zaliczając 4 podejścia (rwanie: 100 kg i 105 kg, podrzut: 130 i 135 kg zajął ostatecznie 9 miejsce uzyskując w dwuboju 240 kg.

W kat. do 81 kg mieliśmy jednego reprezentanta naszego klubu. Szymon GRZYMAŁA zajął najbardziej nielubiane przez zawodnika 4 miejsce z wynikiem 281 kg, w rwaniu zdobył mały brązowy medal 124 kg i 126 kg. W podrzucie zaliczył 150 kg i 155 kg. Dla Szymona jest to bardzo intensywny sezon. W ciągu dwóch miesięcy startował w Mistrzostwach Świata w Peru, Mistrzostwach Europy w Grecji, dzisiaj w Mistrzostwach Polski Seniorów w Ciechanowie, a już za tydzień czeka go start w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Biłgoraju.

Patryk KASIELSKI brązowym medalistą Mistrzostw Polski Seniorów.

W kat. 96 kg bardzo dobrze zaprezentował się zaliczając 5 podejść

Rwanie: 135kg, 140 kg, 143 kg Podrzut: 166 kg, 171kg, 171 kg.

Drugi z naszych reprezentantów w tej kategorii Kamil TRYBULEWICZ również zaliczył 5 podejść i ostatecznie uplasował się na 6. miejscu – 254 kg w dwuboju..

Rwanie: 107 kg, 112 kg, 117 kg. Podrzut:133 kg, 138 kg, 142 kg.

W kat. 109 kg całe podium dla Klubu Sportowego Budowlani Opole

Złoty medal zdobył Marcin IZDEBSKI  357 kg (165+192),

Srebrny medal Igor OSUCH 348 kg (155+193),

Brązowy medal dla Aleksandra ROSZKOWSKIEGO 288 kg (130+155).

W kat. +109 kg Arkadiusz MICHALSKI został Mistrzem Polski Seniorów - 380 kg (170+210),  a Olaf  PASIKOWSKI  V-ce Mistrzem Polski Seniorów - 359 kg (168+191).

Natomiast Borys OSUCH z wynikiem 310 kg (140+170) uplasował się na 6. pozycji.

Niestety Szymon GRZYMAŁA nie zdołał powtórzyć sukcesu swojego brata Sebastiana i w Mistrzostwach Europy U17 zajął najbardziej nielubiane czwarte miejsce uzyskując wynik w dwuboju 290 kg (134+156).

Na pocieszenie zdobył  mały brązowy  medal w rwaniu, które w wykonaniu  naszego zawodnika było świetne 125 kg, 130 kg, 134 kg. Problemy natomiast zaczęły się w podrzucie, a nie od dziś wiadomo, że zawody wygrywa się właśnie podrzutem (zaliczył tylko 1 podejście 156 kg).

Szymon, głowa do góry!! Jeszcze wszystko przed Tobą.

zdjęcia facebook

Opole Województwo Opolskie Heidelberg Materials Polska Eco Harpoon-Recycling w Cząstkowie Mazowieckim Zmiany Zmiany Zakład Komunalny w Opolu

Pierwszy start w reprezentacji Polski i od razu medal okraszony dwoma Rekordami Polski w podrzucie.

Startujący dzisiaj rano w Mistrzostwach Europy U15 w greckich Salonikach Sebastian GRZYMAŁA zdobył brązowy medal w dwuboju i złoto w podrzucie, poprawiając jednocześnie Rekord Polski do lat 15. W rwaniu zaliczył dwa dobre podejścia 101 kg i 106 kg.  Trzy dobre podejścia 131 kg, 136 kg i 138 kg dały mu złoty medal w podrzucie. Brawo Sebastian.

Opole Województwo Opolskie Heidelberg Materials Polska Eco Harpoon-Recycling w Cząstkowie Mazowieckim Zakład Komunalny w Opolu Zmiany Zmiany