Klub Sportowy Budowlani Opole

Opublikowane przez: Basia Bonk

Mamy złoto, srebro i czwarte miejsce MP U15.  W mistrzostwach startowało trzech naszych zawodników.

W kat. do 61 kg bardzo dobrze wystartował Bartosz Łazuga zaliczając 6 podejść, poprawił wszystkie swoje rekordy życiowe i zajął 2 miejsce z wynikiem 199 kg w dwuboju (89+110). Czwarte miejsce w tej samej kategorii zajął Bartosz Sobociński uzyskując w dwuboju 176 kg (80+96) – 268,57 pkt.. Bartek zaliczył 5 podejść i również pobił swoje rekordy życiowe.

W ostatnim dniu Mistrzostw w kat. do 73 kg startował Sebastian Grzymała, który pewnie zwyciężył swoją kategorię uzyskując w dwuboju 242 kg (107 kg w rwaniu i 135 kg w podrzucie). Sebastian atakował również Rekord Polski, ale niestety tym razem się nie udało.

Sebastian nie tylko zwyciężył swoją kategorię wagową, ale również został najlepszym zawodnikiem Mistrzostw wygrywając w punktacji Sinclaira (327,6 pkt.), natomiast Bartosz Łazuga był 6 (305,41 pkt.)

Klub Sportowy Budowlani Opole na miejscu 7 w klasyfikacji klubowej, a województwo opolskie na miejscu 10. Gratulujemy serdecznie zawodnikom oraz trenerom uzyskanych rezultatów.

Heidelberg Materials Polska Województwo Opolskie Opole Eco Harpoon-Recycling w Cząstkowie Mazowieckim Zmiany Zmiany

W Młodzieżowych Mistrzostwach Polski U23, które odbyły się w Siedlcach w dniach 4-6 października 2024 roku wystartowało trzech zawodników KS Budowlani Opole.

Konrad Łazuga pewnie zwyciężył w kategorii wagowej do 73 kg. uzyskując w dwuboju 299 kg (139+160) – 405,10 pkt.

Za 3 tygodnie Konrad wystartuje w Mistrzostwach Europy do lat 23. Trzymamy kciuki i mamy nadzieję, że dołoży jeszcze kg na sztangę.

W wyższej kategorii niż na co dzień, w kat. 81 kg startował Kacper Urban, który musiał uznać wyższość kolegi z Kleszczowa i stanął na drugim stopniu podium.

Kacper po rwaniu prowadził wynikiem 139 kg, natomiast w podrzucie zaliczył tylko 1 podejście na 161 kg i ostatecznie zajął 2 miejsce z wynikiem 300 kg w dwuboju – 404,06 pkt.

Jego docelową kategorią jest kat. 73 kg, w której za 3 tygodnie będzie startował w Mistrzostwach Europy U23 w Raszynie. Życzymy powodzenia.

W ostatnim dniu Mistrzostw Polski U23 startował Olaf Pasikowski, który zwyciężył w kat. +109 kg, pomimo drobnej kontuzji. Olaf wyrwał 130 kg, podrzucił 180 kg w dwuboju uzyskał 310 kg

317,39 pkt. i zdobył trzy złote medale. Brawo Olaf.

W klasyfikacji Sinclai’ra mężczyzn zwyciężył Konrad Łazuga - 405,10 pkt., drugie miejsce zajął Kacper Urban  - 404,06 pkt.

W klasyfikacji klubowej mężczyzn zwyciężył KS „Budowlani” Opole - 67 pkt. przed UKS Impuls Warszawa - 43 pkt.  i  KPC Górnik Polkowice - 42 pkt.

Przemek Kaliski PZPC i własne

Opole Województwo Opolskie Eco Harpoon-Recycling w Cząstkowie Mazowieckim Heidelberg Materials Polska Zmiany Zmiany

Opublikowane przez: Basia Bonk.

W ten weekend w całej Polsce odbyły się strefowe Kwalifikacje do Mistrzostw Polski Młodzików. Nasi zawodnicy startowali w Świdnicy i spisali się bardzo dobrze.

W kategorii wagowej do 61 kg startowali: Bartosz ŁAZUGA, który zajął 1. miejsce z wynikiem w dwuboju 191 kg (87+104) - 297,528 pkt.  oraz  Bartosz SOBOCIŃSKI -  był  2.  z wynikiem  171 kg (78+93) - 265,370 pkt.

Trzeci z naszych zawodników Sebastian GRZYMAŁA  startujący w kat. 73 kg pewnie zwyciężył uzyskując w dwuboju 230 kg (100+130) - 312,960 pkt.

A już za 3 tygodnie naszych zawodników czeka start w Mistrzostwach Polski Młodzików w Nowym Dworze Mazowieckim.

zdjęcia własne

Opole Heidelberg Materials Polska Eco Harpoon-Recycling w Cząstkowie Mazowieckim Województwo Opolskie Zmiany Zmiany

Szymon Grzymała zwycięzcą XXX Ogólnopolskiej Olimiady Młodzieży „Lubelskie 2024”

W kat. 89 kg startował nasz zawodnik Szymon GRZYMAŁA, który zaliczając 5 podejść zwyciężył i został Mistrzem Polski do lat 17 uzyskując w dwuboju 285 kg.

Rwanie: 123kg, 128kg i 130kg

Podrzut: 150kg, 155 kg, 160 kg.

Dla Szymona to pierwszy złoty medal Mistrzostw Polski. Do tej pory stawał na drugim lub trzecim stopniu podium. Brawo Szymon. Piękna walka.

Zdjęcia:PZPC i własne

Województwo Opolskie Opole Zmiany Zmiany Heidelberg Materials Polska Eco Harpoon-Recycling w Cząstkowie Mazowieckim

W Mistrzostwach Polski Seniorów w Ciechanowie zdobyliśmy 9 medali, zajęliśmy 1 miejsce drużynowo zdobywając 273 pkt, tym samym kolejny raz udowodniliśmy, że mamy najlepszą drużynę w kraju.

W punktacji Sinclaira pięciu naszych zawodników znalazło się w pierwszej dziesiątce:

Złote: Marcin Izdebski w kat. 109 kg i Arkadiusz Michalski +109 kg,

Srebrne: Konrad Łazuga w kat. 73 kg, Igor Osuch w kat. 109 kg i Olaf Pasikowski w kat. +109 kg,

Brązowe: Piotr Jeromin w kat. 67 kg, Kacper Urban w kat. 73 kg, Patryk Kasielski w kat. 96 kg i Aleksander Roszkowski w kat. 109 kg.

Zasłużone brawa dla Was. To były dobre zawody.

Najlepsze życzenia z okazji urodzin dla naszego Trenera Ryszarda Szewczyka, któremu życzenia składali zawodnicy, trenerzy, przedstawiciele PZPC.

Polish Weightlifting Federation 1925-2025

Wszystkiego dobrego Panie Ryszardzie!!!

30 czerwca Urodziny obchodził jeden z najwybitniejszych trenerów w historii polskich ciężarów, były wielokrotny opiekun kadry seniorów, szkoleniowiec i dyrektor klubu Budowlani Opole - Ryszard Szewczyk. Urodzinowe święto przypadło na ostatni dzień 31. Mistrzostw Polski Kobiet i 94. Mężczyzn w Ciechanowie. O sportowe upominki postarali się zawodnicy Budowlanych Opole, pięknie finiszując miejscami na podium i wygrywając bezdyskusyjnie klasyfikację klubową mężczyzn. Dzięki panu Ryszardowi i jego silnym Budowlanym – opolskie najlepszym województwem w punktacji męskich ciężarów w grupie senior! W Ciechanowie były życzenia od organizatorów, znajomych i ciężarowej braci z kraju! Wszystkiego najlepszego Panie Ryszardzie!!!