Klub Sportowy Budowlani Opole

29 września 2023 roku w Hotelu Hugo w Kędzierzynie -Koźlu  odbyła się uroczysta Gala Gladiatorów 25-lecia Opolskiego Sportu, organizowana przez Marszałka Województwa Opolskiego.

Wśród znakomitych 25 sportowców oraz 25 trenerów, którzy zapisali się na kartach Opolskiego Sportu znaleźli się również przedstawiciele naszego klubu: Joanna ŁochowskaBartłomiej BonkSzymon KołeckiArkadiusz MichalskiKrzysztof Zwarycz oraz trener i dyrektor klubu Ryszard Szewczyk.

 

Spośród wyróżnionych wybrano również "Złote Podium Najlepszych z najlepszych". I tak wśród trenerów na Złotym Podium znaleźli się: śp. Edward Faciejew JUDO AZS Opole, Waldemar

Wspaniały Mostostal Azoty Kędzierzyn-Koźle oraz Ryszard Szewczyk Klub Sportowy Budowlani Opole. 

Natomiast wśród zawodników najlepsi to: Mistrz Olimpijski z Tokio w lekkiej atletyce Dawid Tomala, Mistrz Świata

i Europy w siatkówce  Aleksander Śliwka oraz v-ce Mistrz Olimpijski w  podnoszeniu ciężarów Bartłomiej Bonk.

 

Gratulujemy wszystkim wyróżnionym zawodników oraz trenerom. To była piękna gala.

 

 

 

 

 

zdjęcia: umwo oraz własne

 

 

 

 

Marszałek Województwa Opolskiego Andrzej Buła i Wicemarszałek  Zbigniew Kubalańca  spotkali się z zawodnikami, którzy osiągnęli w 2022 roku najlepsze wyniki sportowe w kraju i na arenie międzynarodowej. Wszyscy otrzymali stypendia sportowe na 2023 rok, za które bardzo serdecznie dziękujemy.

 

 

 

zdjęcia: Sportowe Opolskie FB 

Podczas wizyty Pana Kamila Bortniczuka  ministra Sportu i Turystyki w Klubie Sportowym Budowlani Opole mieliśmy okazję pokazać cały nasz obiekt sportowy a przede wszystkim osiągnięte sukcesy sportowe  naszych zawodników i  trenerów sekcji  podnoszenia  ciężarów na przestrzeni minionych 47 lat istnienia,  od 1975 roku jako Odra Opole, przekształcona następnie w 1989 roku
w KS Budowlani Opole.

Dziękujemy serdecznie za wizytę.

 

 

 zdjęcia: T. Garbowski

 

piszą o nas 

WIZYTA MINISTRA SPORTU W KLUBIE BUDOWLANI OPOLE
Kilka dni temu w klubie Budowlanych Opole miała miejsce niezwykła wizyta. Do trenera Ryszarda Szewczyka oraz trenujących tam w klubie zawodników Budowlani Opole oraz w OSSM PZPC przyjechał minister Sportu i Turystyki Kamil Bortniczuk. Pan minister pochodzi z tego regionu, jego rodzinne miasto to Głuchołazy w woj. Opolskim. Żywo interesuje się wydarzeniami sportowymi na Opolszczyźnie, doskonale wie jakie trenerskie dokonania stoją za tym wybitnym szkoleniowcem polskiej sztangi, ilu wychowanków trenera Szewczyka stawało na olimpijskim podium i zdobywało medale MŚ i ME wszędzie w Europie i na świecie. I bardzo trenera za to szanuje. Wizyta w Budowlanych stanowiła jakże miłą niespodziankę. Jak wiemy – opolski klub związany jest z Eco Harpoon-Recycling. Jak mówi pełnomocnik ds. sportu naszej firmy Zygmunt Wasiela, współpraca układa się bardzo dobrze. Co do wizyty w klubie „budowlanych”, minister Bortniczuk z zainteresowaniem wysłuchał trenera Ryszarda Szewczyka, który mówił na temat działalności klubu oraz OSSM teraz i pokazał plany na przyszłość. Na zakończenie wizyty życzył trenerowi i Budowlanym wielu sukcesów organizacyjnych i sportowych!

Bardzo serdecznie dziękujemy Panu Prezydentowi Miasta Opola Arkadiuszowi Wiśniewskiemu za przyznaną podczas uroczystej gali VI Festiwalu Sportowego Opola dotację dla Klubu Sportowego BUDOWLANI Opole oraz za stypendia dla naszych zawodników, którzy osiągnęli w 2022 roku najlepsze wyniki sportowe.

 

 

https://www.opole.pl/dla-mieszkanca/aktualnosc/za-nami-festiwal-sportowego-opola-galeria-zdjec

Sponsorzy