Startujący wczoraj w Anaheim (USA) zawodnik Budowlanych Opole Arkadiusz MICHALSKI został piątym sztangistą świata w kategorii 105 kg.

Po zaliczonym pierwszym podejściu w rwaniu na ciężarze 173 kg, dwie kolejne próby z ciężarem 176 kg były nieudane.  W podrzucie zawodnik zaliczył 220 kg w pierwszej próbie i aby powalczyć o brązowy medal w dwuboju poprosił o 227 kg. Niestety nie udało się mu podrzucić tego ciężaru w kolejnych dwóch podejściach i zajął 4. miejsce w tym boju. Złoty medal zdobył Irańczyk Hashemi - 404 kg (183+221), srebrny medal Artur Plesnieks z Łotwy 402 kg (180+222) a  brązowy medal Uzbek Jefremow - 399 kg (182+217). Naszego zawodnika wyprzedził jeszcze Koreańczyk Huiyeop Seo - 394 kg (172+222). Michalski zajął 5. miejsce z wynikiem w dwuboju 393 kg (173+220).