W ostatnim dniu mistrzostw Polski w Kobierzycach zawodnik  Budowlanych Opole Paweł  KULIK  zdobył  złoty medal w kategorii 94 kg. Po zaliczeniu w rwaniu tylko jednego podejścia na ciężarze 150 kg, w podrzucie zawodnik zaliczył  trzy udane podejścia (190 kg, 195 kg i  200 kg),  co dało mu w dwuboju  350 kg  i  400,90 pkt. w klasyfikacji Sinclaira.

W kategorii 105 kg startowało dwóch naszych zawodników.  Bartłomiej  BARTH  zdobył  brązowy  medal osiągając  w  dwuboju  wynik 329 kg (147 kg + 182 kg) - 370,23 pkt.,  natomiast  Dariusz RÓŻAŃSKI  był tuż za podium - 322 kg (147 kg + 175 kg) - 352,12 pkt. Mistrzem Polski w tej kategorii został Krystian SROKA (Tarpan Mrocza) - 340 kg (155 kg +185 kg) - 385,83 pkt., tytuł wicemistrza kraju wywalczył Przemysław  BUDEK  (Impuls Warszawa) - 334 kg (151 kg + 183 kg) - 364,06 pkt.

Kolejny nasz zawodnik Mateusz SZATKOWSKI uplasował się na 5. miejscu w kategorii 77 kg - 273 kg (128 kg + 145 kg) - 342,43 pkt.

Do Kobierzyc na mistrzostwa Polski pojechało ośmiu zawodników i jedna zawodniczka KS BUDOWLANI OPOLE. Do Opola wracają z siedmioma medalami: 4 złote, 1 srebrny i  2 brązowe. Trzech najlepszych zawodników mistrzostw Polski to również zawodnicy naszego klubu: Arkadiusz Michalski - 413,91 pkt. w klasyfikacji Sinclaira, Krzysztof Zwarycz - 409,54 pkt. i Paweł Kulik - 400,90 pkt.

Trener Ryszard SZEWCZYK odebrał puchar dla najlepszego klubu mistrzostw Polski  oraz puchar dla województwa opolskiego za zajęcie drugiego miejsca w klasyfikacji wojewódzkiej  (pierwsze miejsce dla województwa kujawsko-pomorskiego).

zdjęcia: transmisja internetowa