24opole.pl

 Dodano: 2014-12-06 / 18:06

 Budowlani Opole świętują 25 lat

 

 Ryszard Szewczyk (odbierający kwiaty) to postać wybitnie zasłużona zarówno dla opolskiej jak i krajowej sztangi.

 
(Fot: Dżacheć)

Życzenia Budowlanym w sobotę składał m.in Szymon Kołecki, obecnie prezes PZPC a w przeszłości zawodnik opolskiego klubu.

 

 Dokładnie ćwierć wieku działalności obchodzi w tym roku jeden z najbardziej utytułowanych klubów sportowych zarówno w Opolu jak i całym województwie. Budowlani Opole od 25 lat zdobywają drużynowe oraz indywidualne medale czy nagrody w podnoszeniu ciężarów. To właśnie z opolskim klubem związana jest dobra karta polskiej sztangi.

W ciągu ostatnich 25 lat zawodnicy Budowlanych sięgali po 4 medale Igrzysk Olimpijskich. Srebrne krążki jako reprezentanci opolskiego klubu zdobyli Krzysztof Siemion i Szymon Kołecki, a brąz przypadł w udziale Sergiuszowi Wołczanieckiemu i Bartłomiejowi Bonkowi. 5 medali ciężarowcy z Opola zdobywali na Mistrzostwach Świata, a aż 19 razy stawali na podium Mistrzostw Europy. Do tego wszystkiego należy doliczyć kilkanaście indywidualnych wyróżnień na imprezach młodzieżowych.

Najlepszą wizytówką Budowlanych Opole są jednak seryjnie zdobywanie Mistrzostwa Polski w rywalizacji drużynowej. Ekipa pod wodzą trenera Ryszarda Szewczyka po złoto w tych zmaganiach sięga praktycznie co roku, od kiedy powstał klub. W sobotę twórca ośrodka sportowego sztangistów, trener, kierownik klubu oraz były szkoleniowiec kadry nie wyrywał się publicznych przemówień. Wielokrotnie podkreślano jednak jego zasługi dla rozwoju podnoszenia ciężarów w Polsce i... zdolności wychowawcze względem "całkiem dużych chłopców".

- Trener Szewczyk wciąż czeka na spełnienie największego marzenia. To zdobycie złotego medalu olimpijskiego przez zawodnika jego klubu. Życzę, aby w końcu się doczekał. Budowlanym życzę co najmniej kolejnych 25 lat działalności i dalszych sukcesów - mówił w sobotę Szymon Kołecki, prezes Polskiego Związku Podnoszenia Ciężarów.

Budowlani w sobotę świętowali na sportowo. Klub zorganizował wewnętrzne zawody, w których najlepszy okazał się Bartłomiej Bonk. Za medalistą ostatnich IO w Londynie uplasowali się Daniel Dołęga i Kornel Czekiel. Zanim jednak ciężarowcy stanęli na pomost do rywalizacji odbyła się krótka część oficjalna. W jej trakcie wręczono szereg nagród i wyróżnień. Wśród docenionych znaleźli się m.in. dwukrotny medalista igrzysk olimpijskich Tadeusz Rutkowski, wicemistrz świata Tadeusz Golik, a także Piotr Krukowski, Magdalena Ufnal oraz Krzysztof Szramiak. Podziękowania trafiły też na ręce sponsorów i przedstawicieli lokalnego samorządu.

 Więcej zdjęć

zobacz także

 

Sponsorzy