Wczoraj w Biłgoraju zakończyły się Mistrzostwa Polski Seniorek i Seniorów oraz Mistrzostwa Polski do lat 23. Zawodnicy Budowlanych Opole wrócili z zawodów z siedmioma medalami.

Złote medale wśród seniorów zdobyli: Arkadiusz Michalski w kategorii powyżej 109 kg i Marcin Izdebski w kategorii 109 kg.  Arkadiusz Michalski z wynikiem 390 kg (170+220)  został  również  najlepszym  zawodnikiem  MP Mężczyzn  uzyskując  419,64 punktów w klasyfikacji Sinclaira.  Natomiast Marcin Izdebski uzyskał w dwuboju wynik 353 kg (160+193) - 380,81 pkt.  i wynik ten dał mu w Biłgoraju drugi złoty medal, tym razem w MP do 23 lat.

Srebrne medale wywalczyli: Krzysztof Zwarycz  w kategorii  89 kg był drugi wśród seniorów z wynikiem 352 kg (155+97) - 411,91 pkt. , natomiast Mateusz Skulimowski  w tej samej kategorii wagowej srebrny medal wywalczył wśród młodzieżowców.  Trzeci srebrny medal  dla klubu w MP Kobiet wywalczyła  Katarzyna Kraska w kategorii  59 kg - 187 kg (79+108) - 257,7 pkt.

Jedyny brązowy medal  dla Budowlanych Opole zdobył  Mateusz Skulimowski w MPS z wynikiem  324 kg (146+178) - 378,95 pkt.

Kolejni nasi zawodnicy zajęli w MP Mężczyzn następujące pozycje:

Patryk Kasielski w kategorii 96 kg - 297 kg (127+170) - 337,8 pkt. - IV miejsce

Bartłomiej Barth w kategorii 102 kg - 319 kg (144+175) - 355,2 pkt. - V miejsce

Olaf Pasikowski  w kategorii +109 kg - 334 kg (155+179) - 340,7 pkt. - IV miejsce

W klasyfikacji seniorów według punktacji Sinclaira zwyciężył  Arkadiusz Michalski - 419,64 pkt., drugi był Bartłomiej Adamus (CWZS Zawisza Bydgoszcz PC) - 416,48 pkt., na trzeciej pozycji uplasował się Krzysztof Zwarycz - 411,91 pkt.

KS Budowlani Opole  został  również zwycięzcą w klasyfikacji klubowej MP seniorek i Seniorów  uzyskując 178 pkt.