W Mistrzostwach Europy do lat 23 w Durras (Albania) wystąpiło trzech zawodników  Budowlanych Opole.

Kacper URBAN -  V miejsce w kat. 73 kg. Po raz pierwszy startował w tej kategorii wagowej i ustanowił 3 swoje rekordy życiowe: w dwuboju 297 kg, w rwaniu 137 kg i w podrzucie 160 kg.

Marcin IZDEBSKI - brązowy medal w dwuboju w kat. do 109 kg z wynikiem 360 kg (168 + 192). Zdobył również "mały" złoty medal za rwanie.

Olaf PASIKOWSKIV miejsce w kat. powyżej 109 kg z wynikiem 351 kg (165 + 186). Zdobył również "mały" brązowy medal za rwanie. W dwuboju poprawił swój najlepszy wynik o 11 kg.

W Mistrzostwach Europy do lat 20 w Durras (Albania) wystąpił jeden sztangista Budowlanych Opole.

Konrad Łazuga -  startował po ciężkiej kontuzji i zajął VII miejsce w kat. 73 kg z wynikiem  285 kg (132 + 153).