W Młodzieżowych Mistrzostwach Polski U23, które odbyły się w Siedlcach w dniach 4-6 października 2024 roku wystartowało trzech zawodników KS Budowlani Opole.

Konrad Łazuga pewnie zwyciężył w kategorii wagowej do 73 kg. uzyskując w dwuboju 299 kg (139+160) – 405,10 pkt.

Za 3 tygodnie Konrad wystartuje w Mistrzostwach Europy do lat 23. Trzymamy kciuki i mamy nadzieję, że dołoży jeszcze kg na sztangę.

W wyższej kategorii niż na co dzień, w kat. 81 kg startował Kacper Urban, który musiał uznać wyższość kolegi z Kleszczowa i stanął na drugim stopniu podium.

Kacper po rwaniu prowadził wynikiem 139 kg, natomiast w podrzucie zaliczył tylko 1 podejście na 161 kg i ostatecznie zajął 2 miejsce z wynikiem 300 kg w dwuboju – 404,06 pkt.

Jego docelową kategorią jest kat. 73 kg, w której za 3 tygodnie będzie startował w Mistrzostwach Europy U23 w Raszynie. Życzymy powodzenia.

W ostatnim dniu Mistrzostw Polski U23 startował Olaf Pasikowski, który zwyciężył w kat. +109 kg, pomimo drobnej kontuzji. Olaf wyrwał 130 kg, podrzucił 180 kg w dwuboju uzyskał 310 kg

317,39 pkt. i zdobył trzy złote medale. Brawo Olaf.

W klasyfikacji Sinclai’ra mężczyzn zwyciężył Konrad Łazuga - 405,10 pkt., drugie miejsce zajął Kacper Urban  - 404,06 pkt.

W klasyfikacji klubowej mężczyzn zwyciężył KS „Budowlani” Opole - 67 pkt. przed UKS Impuls Warszawa - 43 pkt.  i  KPC Górnik Polkowice - 42 pkt.